КООРДИНАТОРИ ПРОЕКТУ

DSC_9340Надія Бурейко, Україна. Заступник голови, експерт громадської наукової організації «Квадрівіум», Чернівці, Україна; дослідник Інституту “Новий коледж Європи”, Бухарест, Румунія; дослідник університету Санкт Галлена, Швейцарія. Здобувачка дослідницької стипендії швейцарського уряду. Член проекту Жана Моне “Східне партнерство під напругою – час на переосмислення”, експерт проекту Жана Моне “ЄС та Східне сусідство: протиріччя європеїзації та європейських ідентичностей”. Координатор проекту “Від натхнення до реалізації: процес європеїзації в Україні” (за сприяння Міжнародного Вишеградського фонду). Кандидат політичних наук, магістр міжнародних відносин. Закінчила факультет історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Коло наукових інтересів: процеси європеїзації, ідентичність, Східне партнерство, зовнішня політика України. Учасниця та організатор більше 50 наукових конференцій та семінарів у понад 20 країнах.

DSC_9318

Теодор Лучіан Мога, Румунія. Асистент, лектор Центру європейських студій Ясського університету ім. А.Й. Кузи, Румунія; дослідник університету Санкт Галлена, Швейцарія.  Здобувач дослідницької стипендії швейцарського уряду. Координатор проекту Жана Моне “Східне партнерство під напругою – час на переосмислення”, експерт проекту Жана Моне “ЄС та Східне сусідство: протиріччя європеїзації та європейських ідентичностей”. Консультант проекту “Від натхнення до реалізації: процес європеїзації в Україні” (за сприяння Міжнародного Вишеградського фонду). Здобув науковий ступінь доктора філософії у Ясському університеті ім. А.Й. Кузи, Румунія, та ступінь магістра у Манчестерському університеті, Великобританія. Коло наукових інтересів: зовнішня та безпекова політика ЄС, Європейська політика сусідства, Східне партнерство. Проходив стажування у європейській комісії, посольстві Великобританії у Румунії, Інституті безпекових студій ЄС у Парижі, Європейському центрі безпекових студій Дж. Маршала та ін.

КОНСУЛЬТАНТИ ПРОЕКТУ

schmid_ulrich

Ульріх Шмід, Швейцарія. Ульріх Шмід вивчав німецьку і слов’янську літературу в університетах Цюріху, Гайдельбергу та Ленінграду. У 1995 році отримав ступінь кандидата наук у Базельському університеті. З 1992 по 2003 рік викладав на факультеті слов’яністики в Базельському університеті. У 2003 році був призначений асистентом в Бернському університеті. З 2004 по 2007 рік працював професором слов’янських літератур в Університеті у Бохумі. З 2007 року – професор російської культури та суспільства в Університеті Сент Галлена. Автор численних наукових публікацій (“Технології душі. Продукування правди в сучасній російській культурі” (2015), “UA – Україна між Сходом і Заходом” (2015), “Меч, хрест та орел. Естетика націоналістичного дискурсу у міжвоєнній Польщі” (2013), “Толстой як мислитель-богослов та критик церкви” (2013, у співавторстві),  “Лев Толстой” (2010), “Літературні теорії 20 століття” (2010), “Теорії російських медіа” (2005), “Російські релігійні філософи 20 століття” (2003), “Створення себе. Російські автобіографії між Аввакумом і Герценем” (2000).

csm_C_Scheide_fbcb8ee9c7

Кармен Шайде, Швейцарія. Кармен Шайде вивчала історію та слов’янські мови у Мюнхені, Фрайбурзі та Москві. У 1999 році отримала ступінь доктора філософії (PhD), опублікувавши монографію про повсякденне життя жінок у Радянському Союзі у перші роки його існування. З 1995 по 2005 рік працювала асистентом на історичному факультеті Базельського університету. У 2009 році була  дослідником  Центру підвищення кваліфікації Констанцського університету. У 2011 році завершила габілітацію (докторантуру) на тему спогадів про Другу світову війну у Росії. З 2012 року Кармен Шайде – виконавчий директор Центру управління та культури Европи при Університеті Санкт Галлена. Бере участь у дослідницьких проектах, присвячених Україні, а також є головним редактором електронного журналу “Ойксейноc. Політичне управлення та культура в Чорноморському регіоні”.

ЧЛЕНИ ПРОЕКТУ

Bostan

Сергій Бостан, Україна. Старший викладач кафедри соціальної роботи і кадрової політики Буковинського державного фінансово-економічного університету. Заступник начальника, завідуючий сектором міжнародних відносин відділу інформації, зв’язків з громадськістю та міжнародних відносин Чернівецької міської ради (2011–2014 рр.). Секретар Комісії з міжетнічних відносин, свободи релігії, забезпечення прав національних меншин Чернівецької міської ради  (2011–2014 рр.). Директор Інституту політичних і геополітичних досліджень. Кандидат політичних наук, магістр міжнародних відносин. Закінчив факультет історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Учасник ряду міжнародних програм у Бельгії, Молдові, Німеччині, Польщі, Румунії, Швеції. Автор наукових праць на тему українсько-румунських відносин, міжетнічних відносин і транскордонного співробітництва.

OlexandraОлександра Георгіу, Румунія. Асистент факультету психології і педагогічних наук Ясського університету ім. А.Й. Кузи, Румунія, та старший аналітик GfK. У 2012 році здобула науковий ступінь доктора філософії (спеціальність – «Соціальна психологія»). Має 7 років досвіду викладацької та дослідницької діяльності в Ясському університеті ім. А.Й. Кузи (Румунія), Університеті ім. Блеза Паскаля Клермона Феррана, Університеті Пікардії ім. Жуля Верна, Ам’єн, та Французькому інституті наукови та технології транспорту, розвитку і мереж (IFSTTAR). Викладацький досвід охоплює експериментальну психологію, статистику, соціальну психологію та організаційну психологію. У 2015 році проводила постдокторське дослідження в Ясському університеті ім. А.Й. Кузи. Коло наукових інтересів: вплив груп на поведінку індивіда в ризикованих ситуаціях, вплив цінностей, культури і норм на поведінку за наявності ризику, а також eco-friendly моделі поведінки.

Hakman

Сергій Гакман, Україна. Заступник директора – начальник науково-дослідного відділу Чернівецького регіонального центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій (з 2005 р). Член Робочої Комісії Єврорегіону «Верхній Прут» з питань науки, освіти, культури, охорони  здоров’я, молоді і спорту (з 2007 р.). Член української групи експертів Змішаної українсько-румунської міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин (2005 – 2008 рр.). Начальник Відділу міграції Управління у справах національностей та міграції Чернівецької обласної державної адміністрації  (1996 – 2002 рр.).  Кандидат історичних наук (2001 р.). Доцент кафедри політології та державного управління Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича (2011 р.). Має досвід викладацької та наукової діяльності. Учасник та координатор численних міжнародних проектів на тему українсько-румунських відносин, транскордонної співпраці, міжетнічних відносин. Автор понад 130 наукових публікацій.

Bogdan 2

Богдан-Константин Ібенеску, Румунія. Дослідник Центру європейських студій Ясського університету ім. А.Й. Кузи, Румунія. У 2012 році здобув науковий ступінь доктора філософії в Університеті Бордо ім. Мішеля де Монтень (Франція). Має 5 років викладацького досвіду в Ясському університеті ім. А.Й. Кузи (Румунія) та в Університеті Корсики ім. Паскаля Паолі (Франція). Викладає курси, пов’язані з антропогеографією, плануванням туризму, управління проектами, географічною інформаційною системою. У 2013 році проводив постдокторське дослідження у рамках європейської стипендії в Університеті Абдельмалек Есааді (Марокко). У 2013 – 2014 роках працював науковим співробітником Міжнародної  геостратегічної морської обсерваторії, Париж, Франція. Дослідник проекту ESPON – Territorial Evidence Packs for Structural Funds Programmes (TerrEvi). Коло наукових інтересів: просторовий аналіз, сільський простір, периферійні території. Автор кількох статей у рецензованих журналах на зазначені теми.