Соціологічні опитування були проведені у травні 2016 року та серпні 2019 року у північній частині Буковини (частина Чернівецької області, Україна) та південній її частині (Сучавський повіт і невелика частина Ботошанського повіту, Румунія).

Опитування були проведені з використанням квотної вибірки, що охоплювала тих, хто самопозиціонує себе як румуни в Україні (403 респонденти), та тих, хто самопозиціонує себе як українці в Румунії (363 респонденти), у сільській і міській місцевості. Вибірка вираховувалась на основі даних офіційних переписів населення 2001 року в Україні та 2002 року в Румунії з дотриманням вікового та гендерного розподілу.

Приналежність респондентів до румунів чи українців не була приписана дослідницькою командою, а  визначалася респондентами самостійно завдяки використанню двох-запитань фільтрів на початку проведення анкетування. Ті, хто не могли чітко ідентифікувати свою приналежність до зазначеної меншини чи є носіями змішаної ідентичності, участь в опитуванні не брали.

Участь у дослідженні була добровільною та анонімною. Учасники могли відкликати свою анкету у будь-який момент під час або після збору даних. Жодних  винагород за участь респондентам не пропонувалося. Анкетування тривало в середньому 40 хвилин.

Основні результати опитування подані у вигляді ІНТЕРАКТИВНИХ ДІАГРАМ.

ОПИТУВАННЯ 2016 РОКУ

Щоб отримати доступ до даних, будь ласка, оберіть питання зі списку, поданого нижче:

 

ОПИТУВАННЯ 2019 РОКУ

Щоб отримати доступ до даних, будь ласка, оберіть питання зі списку, поданого нижче:

 

З інформаційно-аналітичними матеріалами за 2016 рік (українською мовою) можна ознайомитися ТУТ (у форматі pdf)

З інформаційно-аналітичними матеріалами за 2019 рік (українською мовою) можна ознайомитися ТУТ (у форматі pdf)